Kopřivová voda na vlasy (a obličej)

kopřivová vodana vlasy (1)

V období jara si z bylinek můžeme vyrobit i bylinkovou vodu na vlasy. Nejčastěji se užívá kopřiva. Občas k ní přidám i sedmikrásku, fialky, květy pampelišky. Zkrátka to, co zrovna roste.

kopřivová vodana vlasy

Bylinkové vody připravuji dvěma způsoby:
  • První způsob: Bylinky rozmixuji s vodou, pak přecedím, a přeliji do lahvičky. Používám jako bylinnou vodu na omývání obličeje a vlasů. Tato voda velmi dobře působí při drobných zánětlivých procesech kůže, dále ji regeneruje a očisťuje.
  • Druhý způsob: Bylinky spařím horkou vodou, přikryji pokličkou a nechám chvíli louhovat, asi čtvrt hodiny. Nechám vychladnout, pak přecedím a opět naliji do lahvičky. Ihned používám na vlasy a pleť.

Při použití na vlasy vodou jemně masíruji i pokožku hlavy. Jednak je to příjemné, ale také se tím účinné látky dostanou více do kůže. Pokud máte občas lupy, pomůžete k lepšímu prokrvení a regeneraci vaší vlasové pokožky. Kopřivovou vodu nemusíte po použití smývat.

kopřivová vodana vlasy (2)

Při pravidelném používání budete mít krásné a zdravé vlasy. A také tím svému tělu projevujete péči a laskavost. Péči o sebe můžete ještě více podpořit i vnitřním užitím bylinek. Když očistíte tělo zevnitř, budete se cítit skvěle i navenek.

Užijte si příjemný pocit z ošetření a přeji vám krásný jarní čas.

Linda Mahelová

Jsem bylinářka, aromaterapeutka, milovnice vůní, bylin a zázraků každodennosti.

Autorka programů Zahrada mysli, Očista těla kořeny, e-booku 10 bylin k očistě vašeho těla a Bylinkového kalendáře.

Inspiruji druhé, aby skrze vztah k přírodě objevili vztah k sobě.

Více o mně najdete tady>>

Celoroční program o bylinkách naleznete zde >>


Vytvořila jsem program pro zdravou ženu >>


Očistěte své tělo pomocí kořenů rostlin >>

Komentáře