Pesto z bršlice

pesto z bršlice

Bršlice očisťuje tělo

Bršlice kozí noha je rostlinka, která dobře podporuje očistu těla, odkyselení a látkovou výměnu. Také má schopnost očisťovat klouby a močový systém.

Nasbírejte si jí na jaře, kdy začnou vyrůstat její mladé lístky. Později už není tak křehká a lahodná. Můžete jí přidávat do salátů nebo sníst ji rovnou v přírodě.

Nápoj z bršlice

Také si z ní můžete udělat odkyselující nápoj, když jí rozmixujete s vodou a pak přecedíte. Pít můžete i čtvrt litru denně asi po dobu deseti až čtrnácti dní.

Recept na pesto z bršlice kozí nohy:

Ve videu jsem vám slíbila recept na vynikající pesto. Budete potřebovat asi dvě hrsti mladých bršlicových listů, které si doma propláchnete. Ty pak rozmixujte společně s hrstí mandlí (ideálně oloupaných). Přidejte asi 150 ml oleje – skvělý je třeba olej z lískových ořechů, avokádový olej nebo bodlákový olej. Přidejte trochu soli. Můžete, ale nemusíte přidat ještě parmazán. Já pesto dělám bez parmazánu, a je také chuťově skvělé.

Když vše rozmixujete, vznikne vám krémová konzistence. Potom pesto vložte do předem vymytých skleniček (zavařovaček). Navrch zalijte ještě trochou oleje a uložte do lednice.

IMG_3494

Podávat můžete na žitném chlebu s olivou. Pesto je dobré také s těstovinami a do zeleninových salátů.

 

 

 

 

Užijte si krásné jarní dny a podpořte očistu těla i dalšími bylinami.

Pro očistu těla jsou na jaře vhodné také kořeny rostlin. Třeba kořeny pampelišky nebo kopřivy mají ještě větší účinek na pročištění, než jejich nadzemní část. Uvítejte jaro v dobré kondici a pusťte se do očisty. 

Na video se můžete podívat zde:

https://www.youtube.com/watch?v=_PbVfSY60Qk

Linda Mahelová

Milovnice vůní, bylin a zázraků každodennosti. Jsem nadšená bylinářka, aromaterapeutka, autorka e-booků 10 bylin k očistě vašeho těla a Bylinkového kalendáře. Více o mně najdete tady>>

Ráda s vámi sdílím bylinkové recepty v článcích na blogu a online programech, které jsem pro vás vytvořila. Těší mě, že programy pomohly už stovkám nadšených bylinkářů, kteří jimi v posledních letech prošli.

Učím vás vyrábět své bylinkové poklady - masti, tinktury, likéry, sirupy, octy, bylinné směsi a mnoho dalšího v online programu Vůně bylin. Inspirace, rituály, meditace a návody na výrobu bylinkových dobrot najdete v celoročním online kurzu Zahrada mysli. Hojivou sílu bylin a meditací poznáte v programu Zdravá žena, kterým vás budu krok za krokem provázet. Jak mít krásnou pleť, zdravé vlasy, žít bez vleklé únavy se naučíte v programu Očista těla kořeny.>>

Inspiruji druhé, aby skrze vztah k přírodě objevili vztah k sobě.

Komentáře