Vůně bylin

Online kurz o bylinkovém tvoření

Na této stránce si můžete přečíst zkušenosti těch, kteří už do bylinkového online kurzu Vůně bylin vstoupili.

Tento online kurz je celoročně otevřený, takže se můžete začít učit bylinky poznávat třeba během zimy. 

Přečtěte si, co účastníci o kurzu napsali:

Krásný den Lindo, chtěla bych moc poděkovat za kurz Vůně bylin, je úžasný. Zpočátku jsem byla překvapená postupným systémem jeho otevírání. Teď už naprosto chápu proč:-)) Je to takové množství informací, které se opravdu najednou pojmout nedá. Postupně nacházím informace, hledám bylinky, začínám tvořit a moc mě to těší. Vždycky jsem sbírala pár klasických bylin, ale plevel byl pro mě jen plevelem. Teď už zjišťuji, že to tak není, jen škoda, že jsem Váš program neobjevila dříve, ale na druhou stranu “hurá”, neboť jsem ho vůbec objevila:-)) Krásné voňavé dny a pro radost posílám foto, díky za skvělé poselství, které předáváte dále.
Petraúčastnice kurzu Vůně bylin
Milá Lindo, Váš program o bylinkovém tvoření je opravdu nádherný. Jsem začátečnice a trochu jsem měla obavy, jestli to všechno dobře pochopím a budu umět z bylin připravit. Ale ukázalo se, že moje obavy byly zbytečné. Navíc jsem se naučila poznat nové byliny a teď z nich připravuji to, co nás v programu učíte. Jsem ráda, že jsem do programu vstoupila a naučila se toho tolik nového. Děkuji Vám mockrát!
Eva účastnice kurzu Vůně bylin
Váš program mě obohatil o znalost nových bylinek, líbila se mi i vstřícná komunikace od Vás a dobré rady. Naučila jsem se nové postupy např. při tvorbě mastí. Jistě ještě využiji spoustu nových poznatků. Mám v plánu vyrobit borovicovou mast ze šišek, ale to až na jaře. Učím se také naladit na rostliny a byliny. Zkoušela jsem to se šípkovou růží v době kvetení. Některý keř mi nedovolil sbírat květy, ale na podzim jsem pochopila, že to bylo proto, aby byly plody, které dávají lidem i zvířátkům více vitamínů a minerálů. Viděla jsem ptačí hnízdo naplněné vystlanými a vyzobanými šípky. Příroda je velmi moudrá. A Vy jste dobrá učitelka, která učí lidi jak k ní přistupovat s láskou a respektem. Děkuji Vám za Váš čas a moudrý přístup.
Jindra Šťastnáúčastnice kurzu Vůně bylin
Chcem vám podakovat za moznost zucastnit sa Vasho projektu Vune Bylin. Je pre mna velmi inspirujuci a naucny. Naucil som sa pouzivat byliny, vyuzivat ich prirodne liecebne vlastnosti. Velmi rad som sa dozvedel od Vas nove znalosti o ich vyuzivani. Momentalne som si iba vyskusal vyrobit alkoholove tintury s maty, yzopu,echinacei ale rad vyskusam aj ostatne vase recepty aj ked tu kde byvam sa tazsie hladaju rastliny v volnej prirode. Niektore som si musel kupit a pestujem ich na zahradke, kde sa im zatial vyborne dari. Este raz Vam dakujem ze ste vytvorili tak prepracovany projekt.
Marek Škovieraúčastník kurzu Vůně bylin
Hezký den Lindo, děkuji za možnost být s Vámi v kontaktu skrze bylinky a Váš úžasný program Vůně bylin. S bylinkami pracuji už nějakou dobu, ale to, co nám v programu předáváte, mě velmi nadchlo. Z celého Vašeho díla je cítit láska k přírodě, pokora a respekt. Baví mě si v programu po celý rok listovat a sbírat bylinky s vědomím, že mám na koho se obrátit, když si náhodou nebudu vědět rady. Vždycky jste mi poradila a podpořila mě v mém tvoření a nejen za to Vám děkuji. Přeji Vám hezký bylinkový rok.
Janaúčastnice kurzu Vůně bylin
Dobrý den, paní Lindo, moje blízká kamarádka mi v e-mailu poslala Váš článek o mateřídoušce. Je moc hezky napsaný. Všimla jsem si tam Vaší nabídky kurzu o bylinkách. To mě zaujalo a hned jsem si stránku s nabídkou prostudovala. Teď jsem ráda, že jsem u Vás v tomto nádherném kurzu plném vědomostí, které nám tak pěkně o bylinkách předáváte. Pustila jsem se do výroby všeho možného, od sirupů po bylinné směsi. Učím se od Vás, že plevel není jen tak nějaká obtížná zelená věc, ale účinná léčivá bylinka. Sbírám si je i do salátů, což bych si ani nepomyslela. Děkuji Vám za takové vedení a úctu k rostlinkám. Ať máte v tomto kurzu hodně dalších spokojených zákazníků.
Marieúčastnice kurzu Vůně bylin
Chci Vám moc poděkovat za oba programy, které jsem u Vás a s Vámi absolvovala - Zahrada mysli a Vůně bylin. Bylinky mě vždycky zajímaly, ale dlouho jsem nevěděla, jak na to. Klasické herbáře byly neosobní, plná strohých informací a to mě nebavilo.

Díky Vám a Vašim programům se mi otevřel úplně jiný svět a učí mě vnímat přírodu zcela jinak, než jsem doposud byla zvyklá. A vlastně ne jen přírodu, ale všechno kolem sebe a hlavně samu sebe. Dřív, když jsem vyrazila na procházku do lesa, tak jsem cestu jen proletěla. Teď je to jiné. Už se umím ztišit, zastavit, naslouchat a vychutnávat vše kolem všemi smysly. A naopak se snažím i já být v přírodě co nejméně rušivým elementem a vždy do ní vstupuji s posvátnou úctou a láskou.

Co se týká Tvoření, tak to je přesně to, co jsem potřebovala. Je úžasné vědět na co která bylinka je, ale co s ní pak dál, to už málokterý klasický herbář prozradí. Vaše rady a různé impulzy během toho půl roku, co se účastním vašich programů, přicházely až nečekaně načasovaně. Např. jsem na podzim propadala už lehké panice, kdy se mi znovu vracel kašel a vaše rada a zároveň recept mě zase nakopl zpět. Nebo pár dnů před Vánoci se mi objevil z ničeho nic jakýsi divný ekzém. Nikdy jsem na nic takového netrpěla, ale tento byl urputný a mast z konopí nezabírala. A tu jsem se právě dopracovala ke zpracování části tvoření a mrkla na masti. Umíchala jsem si mast a mohla jsem strávit Vánoce v klidu.

Takže ještě jednou moc děkuji, že se o své zkušenosti a znalosti máte snahu dělit dál a předáváte je takovouto lidskou formou, která je mi skutečně blízká. Mějte se moc krásně.
Lucieúčastnice kurzu Vůně bylin a Zahrada mysli
Miluju bylinky sice už od mala, ale toužila jsem poznat někoho, kdo je v tomto oboru dál než já, abych mohla čerpat další poznatky. Vybrala jsem si Vás a teď vím, že jsem udělala dobře. V programu jsem našla to, co jsem hledala: recepty z bylin, fotky, tipy, jak s nimi naložit, jak je sušit, uskladňovat, kombinovat s jinými do směsí. Dokonce i to, jak je uvařit, připravit jako jídlo, do pesta, solí, salátů, pomazánek ..... To mou rodinu potěšilo nejvíc, že to mé studování nepřišlo nazmar, ale jsou rádi, že jim v praxi ukazuju, co jsem se z bylin naučila připravovat. A chutná jim to! Děkuji Vám, že jste takový program sestavila, protože má cenu nesmírnou. Zvlášť v této době. U Vás nenajdu instantní rady, kterých je všude na webu mraky. Nejsou tady žádné zaručené laciné návody na cokoliv, ale úcta k přírodě. Za to Vás mám opravdu ráda. Děkuju Vám, že jdete svou cestou a umíte ji ukazovat nám ostatním. Přeju Vám hodně radosti v tom, co děláte.
Hanka účastnice kurzu Vůně bylin
Pořídila jsem si všechny Vaše kurzy o bylinkách, tak Vám chci napsat, jak moc jsem s nimi spokojená. Bavilo mě číst si o kořenech a udělat si kompletní očistu. Teď jsem v závěrečné fázi a cítím se naprosto jinak. Je mi lehce, cítím se zdravá a bez potíží. Konečně! V Zahradě jsem pochopila tolik důležitého, že si toho všimlo i moje okolí. Jsem v klidu, nehroutím se z nečekaných událostí a je mi celkově fajn. V kurzu pro ženy jsem našla léčivé bylinky a hlavně směsi na moje potíže. Zápasila jsem s nimi tak dlouhou dobu, že už jsem ani nedoufala, že se jich někdy zbavím. Klasická medicína mě hnala jen na operace. Už je to minulost. Vůně bylin je pro mě třešnička na dortu. Užívám si sběru, výroby všech těch věcí, o kterých píšete, chodím často ven a poznávám nové byliny. Dělám z nich to, co potřebuji a co mi prospívá. Držím se Vašich rad a nenaužívám je. Celkově mám život díky těm všem znalostem naprosto jiný. Taky jsem začala pěstovat některé bylinky na zahradě a těším se, že k tomu taky uděláte návod. Je od Vás krásné, že o nás stále pečujete a dělíte se o své poznatky. Také jsem díky Vám pochopila, že pravou sílu a schopnost se uzdravit mám už v sobě. Je mi ctí, že jsem Vás mohla poznat.
Vendulaúčastnice kurzu Vůně bylin, Očista kořeny, Zdravá žena, Zahrada mysli
Milá Lindo, chci moc poděkovat za program Vůně bylin.😊 Je to krásně srozumitelné, úžasně zpracované, vždy přesně hned najdu co potřebuji. Už se nesmírně těším na sběr bylinek a tvoření z nich. Bylinky miluji, jen jsem nevěděla jak s nimi přesně naložit a tak jsem si přála, aby se tyto informace ke mně dostaly... a ejhle narazila jsem na tento program!.😊 Děkuji mockrát a přeji krásnou neděli! Jsem moc ráda, že jsem vás našla.
Alena Krocová účastnice kurzu Vůně bylin
Milá Lindo, už ten Váš rozzářený úsměv na videu v úvodu programu mě ujistil, že jsem tady správně. Vyzařujte z Vás láska k bylinám a přírodě. Baví mě číst Váš blog a příspěvky, které uveřejňujete na sítích, ale online program je ještě dál. Našla jsem tu kompletní informace, které jsem potřebovala o bylinách vědět. Dělíte se tu o to, co je opravdu cenné, a co pomáhá. Jak co z které bylinky připravit, kde ji najít, jak rozpoznat. K tomu slouží i Vaše nádherné fotografie. Takové kompletní informace jsem zatím nikde jinde nenašla. Líbí se mi, že jste program rozšířila o další bylinky. Není to samozřejmost, že se o nás tak staráte, i když už jsme v kurzu delší dobu. Děkuji za to všechno a přeji Vám hodně spokojených kurzistů.
Lenka účastnice kurzu Vůně bylin
Jsem opravdu nadšená, program Vůně bylin mě doslova nadchnul. Je to pastva pro oči, potěcha pro duši a množství úžasných receptů pro tělo. Sama si vyrábím z bylinek domácí tinktury, krémy a jídla, ale tak široká škála mne příjemně překvapila. Je tam množství bylinek i pro mne neznámých a netradičních. Našla jsem zde spoustu receptů a rad. Úplně mne uchvátila sekce ročních období. Je za tím vidět obrovské množství skvěle odvedené práce. Vřele to doporučuji všem začátečníkům i pokročilým zájemcům o bylinky. Každý si tam najde to svoje. Děkuji moc.
Andrea Novotnámaminka, blogerka

www.andrinovo.blogspot.cz
Paní Lindo, zdravím Vás. Listuji si Vaším programem o bylinkách a vždycky mě překvapí, že v něm najdu zase nové věci, které jsem dřív o bylinkách nevěděla. Mám ráda ty Vaše fotky, recepty, návody a způsob, jak o bylinkách píšete. Je to fantastický program přesně pro mě:) Díky za Vás! Přeji Vám jen to nejlepší.
Ivetaúčastnice kurzu Vůně bylin
Přeji příjemný den, chci Vám moc poděkovat za Váš skvělý kurz. Jsem nadšená, je mi už přes 60, ale tak pěkně a promyšleně zpracovaný kurz jsem dlouho neviděla. Jsem moc ráda, že jsem se přihlásila, určitě budu aktivně využívat. Bylinky mne vždy přitahovaly, Váš přístup a systém jsou úžasné. Jste skvělá, přeji Vám pohodu a hodně energie k další práci.
Ludmila Cholevováúčastnice kurzu Vůně bylin
Když jsem se rozhodla, že vstoupím do Vašeho programu, vlastně jsem moc netušila, co mě v něm čeká, ale velmi jsem se těšila a musím říct, že jste ho pro nás vytvořila krásný. Pro mě je přehledný jak herbář, tak bylinkové tvoření s recepty i další části, které program hezky doplňují. Celý rok jsem z něho čerpala Vaše cenné zkušenosti, které nám předáváte a vytvořila z bylin to, co potřebuji a pomáhá mně i naší rodině. Děkuji Vám, že se s námi o Vaše recepty dělíte a předáváte je dál. Přeji Vám hodně osobní pohody a spoustu nadšených zákazníků.
Věrkaúčastnice kurzu Vůně bylin
Původně jsem narazila na článek o bylinkovém záhonu, ale pak jsem se proklikala až na Vaše kurzy. Mezitím jsem si přečetla několik článků a bylo mi jasné, že od Vás chci vědět víc. Je mi sympatické, jak píšete o divokých bylinkách na zahradě, ale i způsobu pěstování. Zaujalo mě, že na škůdce nepoužíváte chemii, ani ekologické přípravky, a přesto vypěstujete to, co chcete a nemáte s nimi potíže...... Máte pravdu, ty potíže si děláme my sami. Jsou v našich hlavách. Aplikovala jsem postoj, jaký popisujete v kurzu a světe div se, okamžitě se to na zahradě projevilo. Nikdo neškodí, nic neničí. Jen pěstuji, dopřávám ostatním a usmívám se směrem k sousedům. Častokrát je inspiruju tou Vaší úžasnou metodou a oni jen kroutí hlavou. Neznají to. Ve Vůni bylin jsem si našla tolik receptů, že je snad ani za rok nestihnu vyrobit, ale jsem ráda, že mám od Vás tento úžasný manuál, který můžu mít pořád při sobě. Pokaždé vím, kam se můžu obrátit, když potřebuju radu. Děkuju Vám převelice.
Kláraúčastnice kurzu Vůně bylin, Zahrada mysli
Z programu Vůně bylin jsem nadšená. Miluji přírodu a často si sama vyrábím různé domácí produkty a suším bylinky. V programu není o inspiraci nouze. Už se moc těším na příští jaro, až si nasbírám bylinky, které jsem zatím opomíjela a udělám octy, oleje a maceráty. Zaujaly mě i tinktury a tipy na využití bylinek v kuchyni. Program je přehledný a pěkně zpracovaný, doplněný krásnými fotografiemi. Jeho rozdělení je ucelené, rozmanité a je vidět, že Linda je opravdová odbornice. Moc se mi líbí i herbář pro ty, kteří úplně neznají všechny bylinky. Krásně ho dolaďují i zvolené fonty :)

Program Vůně bylin bych doporučila všem, kteří mají rádi přírodu, baví je zkoušet nové věci a nejsou líní si něco pro zdraví vyrobit doma sami, místo toho, aby si kupovali produkty s různými chemickými přísadami. Která žena by nechtěla mít zdravou pleť, zdravé vlasy i tělo? V programu jsou na to recepty z bylinek, které jsou snadno dostupné. A pokrmy z bylin mohou krásně zpestřit jídelníček. Bylinkové tvoření jsem si zamilovala a budu se k němu rozhodně ráda vracet pro inspiraci podle toho, jaké bylinky zrovna porostou. Je skvělé, že řadu receptů je možné vyrobit i ze sušených bylin. Děkuji :)
Dita Breberováterapeutka a lektorka
Zajímalo mě, co je ve Vašich kurzech o bylinách tak jiné, než jinde na webu.... ale pochopila jsem. Vy předáváte skutečně hodnotné a komplexní informace, jak si co vyrobit a jak užívat. Současně nám účastníkům necháváte prostor k tomu, abychom nebyli jen ovcemi jdoucími za pasoucím se stádem, ale abychom uvažovali vlastní hlavou. To má pro mě význam. Navíc tu nejsou rady těch webů plných reklam, ale procítěný dotek s přírodou a rostlinami. Ráda Vás budu podporovat ve Vaší práci, protože to co děláte, má velký přesah. Máte můj obdiv a díky za to všechno.
Jaroslavaúčastnice kurzu Vůně bylin, Zahrada mysli, Očista kořeny, Zdravá žena
Krásný den, Lindo! Srdečně Vás zdravím. Přihlásila jsem se do Vašeho on-line kurzu a jsem nadšená! Děkuji. Jsem nadšená ale také z toho, že jsem na internetu narazila právě na Vás. Hledala jsem nějaký bylinkářský kurz, protože se o byliny zajímám vlastně už do dětství (teď je mi 50). Ale teď jsem tím přímo posedlá:-) Otevřela jsem si spoustu odkazů a na jeden on-line kurz jsem se už málem přihlásila, když mi "něco" řeklo, ať se zkusím ještě podívat dál. A v tom to přišlo: rozklikla jsem odkaz s Vaší nabídkou a bylo vymalováno. Vy jste totiž můj člověk, a když čtu Vaše texty, mám pocit, jako kdyby to promlouvala moje duše. Tyto měsíce se mi děje totiž přesně to, o čem Vy píšete. Najednou se mi svět bylin venku v přírodě víc a víc začíná otevírat, sbírám byliny, kolem kterých jsem dřív chodila s klapkami na očích a navíc s nimi začínám cítit nádherné propojení.

Jsem šťastná, že jsem narazila na internetu právě na Vás, protože cítím, že jste moje krevní skupina. Děkuji, děkuji a děkuji a přeji Vám spoustu nádherných chvil s bylinkami. Milá Lindo - mějte se krásně! S přátelským pozdravem
Marcela Kořínkováúčastnice kurzu Vůně bylin
Dobrý den Lindo, Váš online kurz jsem si pořídila teprve nedávno a jsem unesená nejen z krásného pojetí, ale i spousty informací. Na Vašich stránkách je milo a útulno, celý kurz dýchá respektem k přírodě. Oceňuji konkrétní recepty, o které se s námi v kurzu dělíte. Také se mi líbí Vaše krásné fotografie, ze kterých se učím poznávat ty bylinky, které zatím tak skvěle nerozeznám. Budu se opakovat, ale děkuji, že jste tento kurz pro nás připravila. S úctou. Dana
Danaúčastnice kurzu Vůně bylin
Pěkný den Lindo, už je to asi rok, co jsem pokukovala po Vašem online kurzu Vůně bylin. Okolnosti mého života mě nakonec ponoukly, abych si kurz zakoupila. O bylinky a přírodu se zajímám už dlouho, ale chtěla jsem jít víc do hloubky s někým, kdo jim rozumí a umí to předat. Chci Vám říct, že to byla skvělá investice. Váš kurz je perfektně udělaný. Videa, která jste do kurzu natočila, mi moc pomohla. Teď vím, na co si dát pozor, abych některé podobné bylinky nezaměnila, jak je od sebe odlišit. Víc si všímám jednotlivých znaků, jak nám radíte. Pro mě osobně je Váš kurz nejúžasnější forma, jak se bylinkám naučit rozumět a používat je. K tomu všemu je Váš kurz překrásný i vizuálně. Děkuji za něj i vše, co jste mi předala.
Petra S.účastnice kurzu Vůně bylin

Děkuji všem, kdo kurzem prošli a napsali mi své dojmy. 

Jsem ráda, že kurz pomáhá těm, kteří mají o svět bylinek zájem.

Jestli vás to také láká, ale máte nějaké otázky, napište mi na můj e-mail linda@lindamahelova.cz

Přeji vám krásné voňavé dny.

Linda Mahelová

Budu se na vás těšit uvnitř bylinkového kurzu

Upozornění zákazníky z EU: Pokud chcete fakturu vystavit na firmu a nejste plátce DPH, vzniká vám vystavením faktury povinnost stát se identifikovanou osobou a je nutné, abyste mi dodali své IČ DPH. Pokud identifikovanou osobou nejste nebo se jí stát nechcete, doporučuji koupit si program na fyzickou osobu nepodnikatele.