Třetí adventní neděle

přijetí

Vítám vás u další inspirace

Otevřete si dveře. Skrze přijetí. 

Prožít přijetí sama sebe je jako uvolnit nánosy bahna v potoce. Čistá voda potom zase může volně proudit. Jakmile proud uvolníte, začne cítit, že stagnace a zatuchlé vody pomalu odtékají. Prožijete úlevu, pocit lehkosti a svobody vaší duše. Věnujete sami sobě výjimečný dar. 

Přijměte sami sebe

Otevřete se výjimečnosti ve vás

Přijetí

V zimě příroda utichá. Rostliny odevzdaly svůj život zemi, stromy a keře svou sílu do kořenů. Přichází čas odpočinku. Pro nás lidské bytosti to může být čas rozjímání, meditace, příležitost navázat se svým nitrem intenzivnější kontakt. Uvidět své skryté kvality a kultivovat je. 

V tichu zimy k nám možná přichází řada otázek. Vzpomínáme, co jsme mohli udělat lépe, co bychom chtěli zlepšit na sobě, kolem sebe... Tak naše mysl naučená sledovat kritiku komunikuje nespokojenost. A ta se nám v hlavě může objevovat častěji, až se takové chování stane naším zvykem. Náš vnitřní kritik je někdy neúprosný. Nemusíme svou mysl poslouchat, pokud víme, že jsou to myšlenky. 

Přijetí 

Představa o světě, ve kterém se pohybujeme, se nám v hlavě formuje odmala. Všechno, co později zažíváme, jsme někdy někde nasáli jako houba. Je to přirozené a nemusíme s tím ani teď nic speciálního dělat. Jen to uvidět a přijmout. Tak se osvobodíme, pokud po takovém pocitu toužíme. Utřídíme si tak myšlenky a rozpoznáme své opravdové potřeby. Věnujte si dar - čas pro setkání se sebou. 

Přijmout spokojenost

Můžete být spokojení hned, když se pro spokojenost rozhodnete. Nepotřebujete k tomu žádné vnější podněty. Vaše duše je od přírody nastavená na spokojenost a přijímání radosti. 

Když si představíte, co vás vede k tomu, že k někomu cítíte zlobu, bývá to většinou přesvědčení, že máte pravdu. A pravda je věc ošidná... Ve vašem blízkém okolí se denně pohybují desítky dalších lidí a každý má odlišné životní zkušenosti než jsou ty vaše. Každý vidíme život a pravdu jinak, i když se nám naše pravda zdá tak jasná. Představte si, že ten, kdo vás rozčiluje, by měl stejný názor na věc a shodli byste se. Pokaždé. Ale možná byste nemohli zažít obohacení díky jinému názoru druhého člověka. Tím, že chcete mít pravdu za každou cenu, vzbuzujete rozjitřené emoce hněvu a bolesti. Ale této bolesti se můžete vzdát. Rozhodněte se sami.

Podívejte se odteď na tvrzení druhých s větší dávkou laskavosti. Otevřete v sobě dveře a nechte se obohatit tím, co cenného k vám skrze druhé proudí. Všímejte si toho, čím vás druzí inspirují a jakým novým pohledem se právě teď můžete podívat na svou situaci. Buďte otevření a užijte si novou cestu. Když se díváte na to, co byste chtěli, přijměte také to, co právě máte.  Vděčnost za život, vztahy, pohled na zasněženou krajinu, sluneční svit, ale i déšť, který dodává zemi vláhu. Tím v sobě otevíráte cestu ke štěstí, radosti.

Inspirace

Hojivá mast z pryskyřice
 
Pryskyřici můžete sbírat ze stromů po celý rok. Během teplých letních dní bude více vláčná, v zimě zase tužší. V aromaterapii jsou terpenové silice, které stromy a jejich pryskyřice obsahují, považovány za vynikající léčivo na dýchací systém, ale pomáhá také na hojení pokožky. Stromové silice (jedlová, smrková, borovicová,..) v nás pomáhají otevírat moudrý vztah k sobě samým a druhým. Když jdete pryskyřici sbírat, naciťte se na své nitro a buďte při sběru ohleduplní. Strom se pryskyřicí chrání. 
 
Jak vyrobit mast z pryskyřice:
 • ve vodní lázni rozpusťte jeden díl včelího vosku, jeden díl pryskyřice a dva díly rostlinného oleje (může to být i macerát z měsíčku, heřmánku, třezalky, smrkových výhonů, atd.),
 • nechte na mírném plameni ohřívat zhruba 20 minut, 
 • potom mast nalijte do skleněných masťovek, 
 • když mast necháte chvíli vychladnout, můžete přidat i éterický olej z borovice, smrku, jedle nebo modřínu - na 100 ml masti stačí 10-15 kapek.

Mast používejte na ošetření oblasti plic například při zánětu průdušek, kašli, virózách, na posílení dýchacího systému v zimním období nebo na hojení pokožky.

Udělejte pro sebe:

Přijměte

Rozhodněte se

 • Vděčnost
  ve vás kultivuje životní pohodu a radost. Všimněte si, co krásného vás dnes potkalo.
 • Přijímejte
  Rozhodněte se, že můžete být spokojení hned teď. Zažijete harmonii.
 • Mast z pryskyřice
  vám bude vonět a hojit vás na těle i na duši.
 • Rozhodněte se
  Můžete se rozhodnout a vidět svůj svět jinak. Koloběh života, přírody, nám každý den ukazuje svou moudrost.

Nechte se vést

svým moudrým hlasem. Budete vnímat zdravou rovnováhu ve svém životě, pocítíte radost, štěstí a harmonii. Rozpoznejte v názorech ostatních cennou zpětnou vazbu a uvolněte svůj životní proud. 

Napište mi, co jste objevili

 Podělte se o své zážitky. Napadlo vás něco, co jste předtím neviděli? 
Psát můžete i na můj e-mail: linda@lindamahelova.cz
Děkuji, těším se na vaše zprávy. 

Linda

 1. Věra Vejnarová napsal:

  Děkuji za vaše slova, jsou hojivým balzámem.
  Přeji Vám to nejdůležitější.. zdraví zdraví zdraví, pohodu duše a dobré lidi kolem. Věra

 2. Dana napsal:

  Děkuji❄️🎄😊

 3. Anonym napsal:

  Vážená paní Lindo, vaše slova jsou velice krásná a povzbudivá, ale jak říkáte “odstranit nánosy a bahno”, ale ono to není tak jednoduché. Nejprve člověk musí mít kolem sebe pozitivní osoby a odstranit původce toho zla, které nás tolik trápí. Nemohu být bohužel konkrétnější, ale Vy to jistě pochopíte správně. Děkuji a přeji Vám velmi krásný vánoční čas strávený ve společnosti jenom pozitivních lidí.

 4. Vondrova Eva napsal:

  LINDI!!! Moc děkuji za hřejivé povídaní a mastičku zcela jistě vxrobím, včelí vosk mam od mistniho vcelaře a vůni pryskyřice mam ráda od mala…takže se budu těšit na výsledek….děkuji za cenné rady a nápady…děkuji za to že jsem si vás našla…..Eva V.

 5. Věra napsal:

  Také moc děkuji za krásná slova a mastičku zkusím vyrobit a hlavně používat.Přeji klidné Vánoce Věra

 6. Zuzana napsal:

  Děkuji, moc krásné, hřejivé milé. Přeji krásné vánoční Dny. Přeji mnoho zdraví a inspirace. 🎄❤️

 7. Nora napsal:

  Milá Lindo, děkuji za Vaše slova, která nás vedou k zamyšlení a uvědomění si skutečných hodnot.
  Přeji radostné a požehnané prožití svátků vánočních a hodně zdraví v novém roce.
  Nechť studnice Vaší moudrosti nás nadále ovlažuje na duši.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.