Pořiďte si Můj bylinkový diář 2022. K objednávce >>> tudy.

Rituál pro rok 2017

Poděkování za celý rok, se kterým jsme se právě rozloučili a přivítání nového roku 2017.

Milí přátelé bylinek, Provoněného dne, srdečně vás zdravím v roce 2017!

Na začátku roku je vždy příležitost se ohlédnout. Podívat se, jaký pro nás byl minulý rok. Co nám přinesl, co nás nového naučil, jaké radosti jsme prožili, čím byl ten rok výjimečný. Projevujeme tím vděčnost za uplynulé a vstupujeme do dalšího roku otevření.

Inspirujte se přírodou a její moudrostí

V novém roce si dopřeji čas a udělám si rituál pro další rok. Příroda mě neustále inspiruje, je mou učitelkou přijímání tvoření, koloběhu a prožívání. Vidím na rostlinách, jak se přizpůsobují silným dešťům, suchu, plynutí ročních dob. Rostliny na jaře neulehají k zimnímu spánku, ani nevyraší v zimě, ale respektují svůj rytmus, skrze který jsou ve spojení s přirozenou cykličností přírody. 

Rostliny na jaře neulehají k zimnímu spánku, ani nevyraší v zimě, ale respektují svůj rytmus, skrze který jsou ve spojení s přirozenou cykličností přírody.

Klíčové slovo pro jaro je zrození

Představte si, jak mocná je energie zrození na jaře. Rostliny, stromy, které se doteď zdály bez života, ožívají obrovskou dynamickou silou. Země se ohřeje jarními paprsky, jarní déšť zavlaží krajinu, příroda se probouzí. Nechte k sobě přijít představu, jak se také na jaře probouzíte a přijímáte energii zrození.

Léto přináší růst a rozkvět

Energie se rozšiřuje, její síla stále stoupá vzhůru. Rostliny a stromy kvetou, lákají hmyz k opylení. Příroda komunikuje. Nechte k sobě přijít představu svého růstu, vzájemného propojování, sdílení s ostatními.

Podzim je projevem energie hojnosti sklizně

Plody začínají dozrávat. Příroda se připravujeme na sklizeň. Vítáme hojnost a přijímáme štědrost. Uvolníme místo pro sklizeň. Nechte k sobě přijít představu, jak přijímáte dary, které jste na jaře zaseli. Otevřete se hojnosti.

Zima představuje energii ztišení a odpočinku

V zimě příroda odevzdává zpět svou energii dolů, míza ze stromů míří do země. Pro nás je to impuls ke ztišení a odpočinku. Nalezení vnitřního klidu, harmonie ve svém nitru a přijetí moudrosti koloběhu života. Je to také vhodný čas k očištění před příchodem jara. Inspirujte se přírodou, zanechte za sebou to, co už vám neslouží. Pomyslně to odevzdejte s poděkováním za prožitou zkušenost.

Přijetí koloběhu života

Přechody mezi jednotlivými ročními dobami nám lidem někdy dělají potíže. Nechce se nám opouštět jaro, léto, pak zase podzim, nebo vstupovat do mrazivé zimy. V myšlenkách se často držíme představy, že je pořád léto,… Chceme to jinak a možná se kvůli této stagnaci ani nemůžeme posunout, objevit své dary a rozšířit je do světa.

Umění propouštět to staré a přijímat nové, nám namísto toho může do života přinést stav plynutíCítíte se najednou lehce a vidíte svět jako kouzelné místo. Jakmile jednou okusíte jaké to je, víte, že jste vystoupili ze začarovaného kruhu. Máte pocit, že jste opustili nějaké šedivé místo, kterého jste se zuby nehty drželi, ale nebylo vám tam dobře.

Nevěděli jste totiž, že existuje ještě jiné místo, kde je vám hezky. Kde umíte přijímat zákonitosti a koloběh přírody, se kterým jsme my lidé neustále spjati. Místo, kde jste doma, blíž sobě samým. Tím místem je vaše Zahrada mysliKrásná, rozkvetlá na jaře, odpočívající v zimě. Souznící.

Rituál pro rok 2017

Všimněte si, jestli jednotlivé kvality ročních dob vidíte ve svém životě. Napište si třeba, co nového byste v sobě mohli objevit, když začne jaro. V čem můžete vyrůst, když začíná léto. Co chcete sklidit, když přichází podzim. A jak si chcete odpočinout v zimě. Co v sobě během zimy chcete ukotvit, jakou novou kvalitu v životě vítáte. Ale také, co za sebou během zimy zanecháte, abyste na jaře mohli vstoupit do energie zrození.

Napište si na malé lístečky, co vás při čtení napadlo. Pak zapalte čtyři svíčky pro každé roční období. Doprostřed můžete dát svůj oblíbený kámen, bylinky, které mohou symbolizovat hojivou sílu, nějaký symbol, se kterým souzníte. Pak dejte lístečky s vašimi vzkazy novému roku pod svíčky.

Teď se můžete naladit na své nitro, prodýchat se, chvíli se ztišit. Dovolte k sobě přijít radostnou představu, jak je vám plynutí celého roku příjemné. Rituál můžete pojmout jako hru se svými blízkými. Vzájemně si klást otázky, užít si to společně. Dostanete i důležitou zpětnou vazbu, lépe si možná uvědomíte, co je pro vás důležité, když o tom budete společně mluvit.

Až svíčky dohoří, umístěte lístečky na nějaké místo, kde na ně uvidíte. Mějte na očích svou vizi, přání do nového roku. Dáte tak impuls tvůrčí síle.

Přeji vám, abyste si příjemně užili nejen rituál pro nový rok 2017, ale také celý rok. Vstupte do čarovného světa zázraků a užívejte každý okamžik.

Linda Mahelová

Milovnice vůní, bylin a zázraků každodennosti. Jsem nadšená bylinářka, aromaterapeutka, autorka e-booků 10 bylin k očistě vašeho těla a Bylinkového kalendáře. Více o mně najdete tady>>

Ráda s vámi sdílím bylinkové recepty v článcích na blogu a online kurzech, které jsem pro vás vytvořila. Těší mě, že programy pomohly už stovkám nadšených bylinkářů, kteří jimi v posledních letech prošli.

Učím vás vyrábět bylinkové poklady - masti, tinktury, likéry, sirupy, octy, bylinné směsi a mnoho dalšího v online kurzu Vůně bylin. Inspirace, rituály, meditace a návody na výrobu bylinkových dobrot najdete v celoročním online kurzu Zahrada mysli. Hojivou sílu bylin a meditací poznáte v kurzu Zdravá žena, kterým vás budu krok za krokem provázet. Jak mít krásnou pleť, zdravé vlasy, žít bez vleklé únavy se naučíte v kurzu Očista těla kořeny.>>

Inspiruji druhé, aby skrze vztah k přírodě objevili vztah k sobě.

Komentáře