Požehnání roku 2016

Požehnanýrok2016

Krásný den v novém roce přeji, přátelé, příznivci Provoněného dne, milovníci přírody, růstu, ekologie a vědomí pečovatelé o zahrady, zamýšlím se nad uplynulým rokem, podobně asi jako většina z vás.

Kolem mě i ve mně se minulý rok událo tolik nového, krásného, nečekaného, tak bych se s vámi ráda podělila o svůj nádherný zážitek, který možná pomůže i vám.

V posledních prosincových dnech mě skolila ne-moc.  Bylinářka a lidová léčitelka Linda má rýmu a poprvé v životě ví, co je to bolest hlavy…auuuu.  Usedám tedy do meditace a zklidňuji svou mysl.

Bolest hlavy chvíli nedovoluje usebrat se k sobě, ale po chvíli se pomyslné mraky na mé obloze rozestupují a vyjasňuje se. Vidím nad sebou modrou oblohu a slunce mě hřeje do tváří. Vděčně nasávám tu životadárnou energii, ale slunce začíná pálit až je to trochu nepříjemné. Chvíli tomu nerozumím, ale jdu tomu prožitku naproti.

Za chvíli mám pocit, že jsem jedla k obědu jen pálivé čili papričky, potím se, je mi horko. Jsem rozpálená, hlava mi třeští. Rozzuřená, uražená, to jsou ta správná slova, která vyjadřují můj vnitřní stav. Pak se přede mnou vyjeví nedávno prožitá situace. Nejraději bych to všechno spláchla, zametla pod stůl, neviděla to znova, ale moje duše se rozhodla jinak.

To jsem tedy nečekala. Je mi nepříjemně, ale dobrá,  jdu se tomu postavit hezky čelem. Vnímám ten stav jako výzvu a přijímám ji. Nejprve je velmi bolestná. Moje zraněné dítě se touží přitulit, schoulit, možná utéct, uchránit té bolesti. Ale pak uslyším větu, kterou mi asi poslalo samo nebe.

FB- Provoněný den (43)

“Jsem zdrojem, ne čekatelem”. Ve chvíli, kdy jsem ji v duchu znovu vyslovila, slunce mě přestalo pálit, ale začalo láskyplně hřát. Bolest se rozplynula a namísto toho jsem pocítila něžné objetí. Přede mnou se rozprostřela slova:

Vděčnost, láska, radost, přijetí, péče.

Děkuji. Opět jsem mohla prožít, jak se zranění může transformovat do láskyplnosti. A v tu chvíli jsem VĚDĚLA, že nikdo mi nemůže ubližovat. Pokud v sobě rozprostřu otevřenost a dar vděčnosti, stanu se vděčností a otevřeností.

Jsem tím, co chci v životě vidět. 

Jsme lidé. Jsme zranitelní. Někdy chceme být silní a nepřipouštět si bolest, kterou nám druzí třeba nevědomky způsobují, ale i ta je často prostředníkem k tomu, abychom ozdravěli své vnitřní já. Oni jsou tu pro nás, ačkoliv se nám to v tu danou chvíli vůbec nezdá.

Kdykoli se nám přihodí, že v něčem vidíme bolest, zastavme se. Dovolme si možnost uslyšet to, co nám chce naše moudrá duše sdělit. Skrze prožitou a transformovanou bolest totiž velmi rosteme. To je poselství období zimy. Zastavení a očištění, aby mohl přijít růst a zasetí toho nového, po čem toužíme.

Proč bychom měli sít do neúrodné půdy. Když půdu vyčistíme od nemoci, stane se pro nás i naše okolí životodárnou. Rozhodněme se sami, jaké plody chceme letos na podzim sklízet.

A víte, jak to dopadlo s bolestí hlavy? Naordinovala jsem si péči o sebe, abych si proces ještě více užila. Použila jsem éterický olej z fenyklu, který osvobozuje od zakořeněných bolestí a emocí v nás, otevírá ty potlačené a vnáší hravost do života. Masírovala jsem si s ním hlavu, krční páteř a oblast chodidel.

Taky jsem se svěřila do rukou kamarádky, která mi příjemně namasírovala hlavu i vlasy :-) Popíjela jsem léčivý lektvar (o něm napíšu příště, budete-li chtít). Po hojivé meditaci mohla bolest odejít. Když viděla, že mi ukázala potlačené rány, které potřebovaly ven, nemohla už jinak :-)

Přeji vám v celém roce 2016, aby to byl rok růstu, protože neplatí rčení o starém psu, kterého novým kouskům nenaučíš. Celé naše Bytí je růst, podívejme se do přírody. Važme si okamžiků, které nám ukazují cestu k sobě, k životu. Oni jsou pro nás darem.

Dovolme si otevřít se následujícímu poselství zimy, aby mohlo přijít hojivé pro další rok úrody:Poženání Provoněný den, rok 2016Děkuji vám i sobě a těším se na další radostné sdílení.

 

FB- Provoněný den (42)

 

Linda Mahelová

Milovnice vůní, bylin a zázraků každodennosti. Jsem nadšená bylinářka, aromaterapeutka, autorka e-booků 10 bylin k očistě vašeho těla a Bylinkového kalendáře. Více o mně najdete tady>>

Ráda s vámi sdílím bylinkové recepty v článcích na blogu a online kurzech, které jsem pro vás vytvořila. Těší mě, že programy pomohly už stovkám nadšených bylinkářů, kteří jimi v posledních letech prošli.

Učím vás vyrábět bylinkové poklady - masti, tinktury, likéry, sirupy, octy, bylinné směsi a mnoho dalšího v online kurzu Vůně bylin. Inspirace, rituály, meditace a návody na výrobu bylinkových dobrot najdete v celoročním online kurzu Zahrada mysli. Hojivou sílu bylin a meditací poznáte v kurzu Zdravá žena, kterým vás budu krok za krokem provázet. Jak mít krásnou pleť, zdravé vlasy, žít bez vleklé únavy se naučíte v kurzu Očista těla kořeny.>>

Inspiruji druhé, aby skrze vztah k přírodě objevili vztah k sobě.

Komentáře