Pořiďte si Můj bylinkový diář 2022. K objednávce >>> tudy.

Nové začátky, nová energie

Už během adventního času můžeme vnímat čtyři energie, které k nám promlouvají. Otevřít jim pomyslné dveře svého srdce a poznat, že radost a štěstí si neseme v sobě, abychom mohli u svátečního stolu usednout v míru a vstoupit do dalšího roku v příjemném naladění. Mnozí z vás jste adventními inspiracemi prošli a potěšilo mě, že jste mi psali vaše uvědomění. 

Máme totiž na výběr, jak budeme vnímat situace, které k nám přichází a jak se zbavit zátěže, kterou si na svých bedrech často neseme… Pomůže nám v tom vcítění, tolerance, rozhodnutí, tvoření a vděčnost.

Vcítění a tolerance

Pokud máme pocit, že nám druzí nerozumí, cítíme se osaměle… Může to být i tak, že jsme sami v sobě vytvořili bariéru, skrze kterou se k nám druzí nemohou dostat. Když se nacítíme na sebe, objevíme své potřeby. A otevřeme se také vztahu k druhým lidem. Vcítění nám pomáhá i v případě nedorozumění. A to nás bolí nejvíce s těmi, kteří jsou nám nejblíže – rodina, přátelé.

Abychom mohli pociťovat harmonii ve vztazích, dopřejme pozornost nejprve sami sobě. Chybí-li nám porozumění, které dáváme sami sobě, těžko budeme mít schopnost vcítit se do druhých. Buďme ke svým nedostatkům shovívaví. Naše nedostatky jsou naší součástí, stejně tak, jako naše klady. Zamilujte se do sebe, jste projevem živoucí tvůrčí energie. A budete umět objevovat i poklady v druhých, kteří s vámi právě nesouhlasí.

Rozhodnutí

Síla rozhodnutí je mocná. Dokáže pomoci naší životní energii a harmonii. Třeba během procházky lesem se sami rozhodujete, jestli dáte pozornost těm nekonečným příběhům ve vaší hlavě, nebo jestli si budete užívat čerstvý vzduch, kapky deště padající na váš obličej, okamžik TADY a TEĎ.

Všimněte si, že máte moc rozhodnout se, jak budete tyto malé drobné okolnosti vašeho života vnímat. Můžete být nevrlí a hněvat se, že není takové počasí, jaké si přejete. Můžete se zabývat bolestnými myšlenkami, kdo vám ublížil, a co se vám v poslední době nepodařilo. Ale taky se můžete rozhodnout, že si procházku a celý den užijete a budete mít radost. 

A nejedno takové malé rozhodnutí v pravý čas (když nám zrovna něco nevoní), může udělat velké změny.

Tvoření

Při tvoření pro nás přestává existovat čas. Jako malé děti jsme tento stav zažívali při hraní dokud nás něco nevyrušilo. Hrát si je pro nás přirozené. V tu chvíli náš mozek vypíná našeho vnitřního kritika, a to nám pomáhá cítit se příjemně. Po těle se nám rozlije pocit uvolnění.

Tvoření je proces a někdy nám trvá, než naskočíme na onen proud, který nás ponese. Jestli se cítíte unavení, zahlcení prací, jste ve stresu, bude těžké kreativitu uvolnit. Nejprve dejte svému tělu to, co potřebuje. Odpočiňte si, prodýchejte se na čerstvém vzduchu, rozpohybujte své tělo. Vneste do života hravost, dělejte věci s lehkostí a tvořivost na sebe nenechá dlouho čekat.

Vděčnost

Buďte vděční za to, co vám minulý rok přinesl a co už teď máte. Naučte se přijímat i nečekané situace jako dary, které vám pomáhají učit se. Klíčový je váš postoj k situacím, které by mohly být všeobecně vnímány jako těžké.

Začátek každého roku si dělám takový malý rituál. Pomáhá mi naladit se na novou energii a celý rok. Rituál můžete najít v článku TADY.

Pojďte se na chvíli ztišit. Zima nás k takovému zastavení se vybízí. Oddechneme si. Naše hlava, která každý den zpracovává tisíce našich myšlenek, nám poděkuje :) Teď si přečtěte následující řádky a nechte na sebe působit sílu a energii těchto slov:

Přeji vám ze srdce vše dobré a požehnaný celý rok 2018. Ať je vaše cesta protkaná světlem radosti.

Linda Mahelová

Milovnice vůní, bylin a zázraků každodennosti. Jsem nadšená bylinářka, aromaterapeutka, autorka e-booků 10 bylin k očistě vašeho těla a Bylinkového kalendáře. Více o mně najdete tady>>

Ráda s vámi sdílím bylinkové recepty v článcích na blogu a online kurzech, které jsem pro vás vytvořila. Těší mě, že programy pomohly už stovkám nadšených bylinkářů, kteří jimi v posledních letech prošli.

Učím vás vyrábět bylinkové poklady - masti, tinktury, likéry, sirupy, octy, bylinné směsi a mnoho dalšího v online kurzu Vůně bylin. Inspirace, rituály, meditace a návody na výrobu bylinkových dobrot najdete v celoročním online kurzu Zahrada mysli. Hojivou sílu bylin a meditací poznáte v kurzu Zdravá žena, kterým vás budu krok za krokem provázet. Jak mít krásnou pleť, zdravé vlasy, žít bez vleklé únavy se naučíte v kurzu Očista těla kořeny.>>

Inspiruji druhé, aby skrze vztah k přírodě objevili vztah k sobě.

Komentáře