Bylinkový měsíčník

Bylinky, vůně, očista těla, inspirace,..

Bylinky, vůně, očista těla, inspirace

Píšete mi řadu otázek týkajících se sběru, pěstování, ale i užívání bylinek na různé neduhy.

Vidím, že vás bylinky zajímají a mám z toho radost. Za tu dlouhou dobu, co se bylinkami zabývám, bych vám chtěla předat trochu jiný přístup. Naučte se vnímat své tělo a jeho potřeby. Očišťujte tělo bylinkami, dopřejte si je do salátů, vyrobte z nich vynikající octy.

Budete mít radost z toho, co pro sebe děláte a bylinky vám budou pomáhat. Když budete očišťovat své tělo, budete se cítit jako znovuzrození

Nechte si začátkem každého měsíce zasílat na váš e-mail nový měsíčník. 

Pokud budete chtít, budu vám zasílat i další čísla

Vítáme březen

Březen – příchod jara

Na začátku března se už téměř všichni těší na jaro. Vytahujeme z půdy očima malé zelené lístečky a chceme se dosytit zelenou barvou. K měsíci březnu je přiřazen žlučník. Orgán, který nám pomáhá trávit potravu i emoce, které jsou s jarem spojené. V měsíčníku získáte inspiraci o bylinkách a energii, která s jarem souvisí.

Začtěte se do měsíčníku a zjistěte, jaké bylinky vám s trávenímdetoxikací těla po zimě pomohou. Užijte si čtení.

Vítáme duben

V dubnu už se příroda probudila. Vzduch je prosycen jarní vůní, při procházce vidíte pučící pupeny, které se nalévají mízou ze stromů, vykukují kopřivy, pampelišky, violka, česnáček, bršlice, česnek medvědí a další bylinky, které nám právě v tomto období nejvíce pomáhají s očistou našeho těla po dlouhé zimě.    

Přečtěte si další inspiraci, kterou jsem pro vás na jarní čas připravila. Věřím, že tu najdete impulsy především k očistě těla. Přeji vám krásný jarní čas.

Vítáme květen

Květen – vrcholné jaro

Květen je období rozkvetlých luk, stromů. Přináší energii radosti - orgán měsíce května je srdce.

V dalším čísle Bylinkového měsíčníku se dozvíte složení čajové směsi při vysokém krevním tlaku, naučíte se připravovat bylinkové víno na podporu činnosti srdce, vyrobíte si tinkturu z hlohu,...

Začtěte se do dalšího čísla měsíčníku a užijte si překrásný měsíc plný rozkvetlých luk a vůní bylin. 

Vítáme červen

Červen - začátek léta

V červnu se loučíme s jarem a vítáme s létem. Je to období, kdy můžeme pečovat o své trávení a tenké střevo. 

V dalším čísle Bylinkového měsíčníku se dozvíte jaké bylinky vám pomohou na podporu trávení, připomenete si sběr zelených ořechů na výrobu lahodné ořechovky s medem, nasbíráte si hojivou třezalku, růži, bylinky svatého Jana, ochutnáte medově vonící denivku,.. 

Přeji vám příjemné čtení a krásný červnový čas.

Vítáme červenec

Červenec – letní energie růstu

V letním období cítíme radost. Je to emoce, která je s tímto obdobím spojená. Možná také proto nejvíce inklinujeme k létu.

Červenec se pojí k dynamické síle růstu a ovlivňuje náš krevní oběh. Přečtěte si, jaké bylinky podpoří krevní oběh a co můžete udělat pro své zdraví. Poznejte deset letních bylinek, které si právě teď můžete nasbírat. 

Přeji vám kouzelný letní čas prožitý v radosti. 

Vítáme srpen

Srpen - začátek babího léta

Vstupujeme do spojení s energií Země. Tato energie je charakterizována jako umění dobrého napojení na sebe sama. Péče, kterou jsme sobě i zahradě dali během roku, se projeví na konci vegetačního období sklizní. 

V srpnovém měsíčníku si přečtěte o letní očistě těla. Vyrobíte si bezinkový likér, pesto, tinktury, nasbíráte si některá semena bylin na posílení imunity. 

Mějte se báječně a přeji vám kouzelný srpen.

Vítáme září

Září – začátek podzimu

Z usušených bylinek, které jsme na jaře a v létě nasbírali, připravujeme bylinné směsi, sléváme tinktury, oleje, vyrábíme masti, sbíráme bylinky a květy, které zdobily naši zahradu,..

Vydáváme se na šípky, kaštany, trnky a další barevné plody podzimu. Sklízíme hojnost, kterou jsme na počátku jara zaseli a pečovali o ni (i ve své mysli) po celé vegetační období.

Přeji vám krásné babí léto a vstup do barevného podzimu

Vítáme říjen

Říjen přináší příležitost pečovat o sebe, svůj žaludek a trávení.

Tento čas nás vybízí k tomu, abychom si všímali, co jíme. Možná vám prospěje více dušené zeleniny s kořením, které prohřívá (zázvor, čili, kardamom, hřebíček, skořice,..), zeleninové šťávy, kořenová zelenina s bylinkami, které jste si sami v létě nasbírali (řepík, pelyněk, rozmarýna, levandule, tymián, šalvěj,…)

Vnímejte, co dělá vašemu tělu dobře a jestli je spokojené se skladbou potravy, kterou mu dodáváte. Zastavte se a spojte se se svým tělem.

Vítáme listopad

Listopad – energie odevzdání a přeměny

Listopad souvisí s dýcháním a činností plic. 

Bylinky, které hojí dýchací systém (průdušky, kašel, rýma, zánět dutin,..), většinou ošetřují i trávicí systém (nedostatečné trávení, nadýmání, průjmy, nechutenství,..) Tématem listopadu je důvěra/smutek

V listopadovém měsíčníku si přečtěte o bylinkách, které vám mohou pomoci. 

Přeji vám kouzelný barevný podzim. 

Chcete mi napsat vaše postřehy a nápady? Napište mi na e-mail: linda@lindamahelova.cz

Přeji vám krásný bylinkový rok.

Linda