Udělejte si radost

IMG_2334

Když se tak procházím přírodou, vzpomněla jsem si, že jsem měla období, kdy jsem všechno z přírody chtěla sbírat a sušit na čaje, vyrábět z bylin lektvary, vařit nejrůznější sirupy  a pořád něco zpracovávat.

Viděla jsem, že to často nejde… VŠECHNO zpracovat a VŠECHNO nasbírat asi opravdu není možné. A pak mě napadlo, že jsem si to zapomínala  užít. Tu krásu, barvy, vůně, radost z toho, co se právě teď venku děje a jak to na mě působí.

Zpomalit…

Jak nádherné je užít si třeba jen pomalou vědomou chůzi krajinou, bez očekávání, že něco zase seberu :-) Naladit se přitom na svůj dech. Nechat na sebe padat kapky deště a vnímat, co se uvnitř mě děje.  Studí to?! Je to nepříjemné? Zastavím se na chvíli a dýchám. Ne, už nestudí, déšť je nádherný. Navíc potom ta slast, když se vrátím zpět domů do tepla :-)

Zpomalila jsem. Začala jsem chodit do přírody jen tak. Neměla jsem s sebou žádný košíček na bylinky a taky jsem si pro jistotu prohledala kapsy, abych tam náhodou nějaký pytlíček na bylinky neměla :-)

Jsem vděčná za ten okamžik, protože mě to nesmírně osvobodilo. Už jsem nemusela nic trhat, vymýšlet po cestě, co z toho vznikne a spřádat v hlavě plány, co zase budu sbírat a zpracovávat příště.. donekonečna…

Ulevilo se mé duši a zvolnila jsem tempo. Vnímala jen tu radost, že jsem venku, procházím se a jsem. Nechala jsem za sebou po cestě spoustu nevytvořených sirupů na kašel, usušených směsí bylinek na lepší trávení i tinktur na pročištění organismu a další.

Včera jsem si pro radost natrhala kytici blatouchů. Dala jsem je do krásné konvice a prozářila jsem si den zlatou barvou.

IMG_2324

 Objevila jsem radost, že nic nemusím, ale když chci, tak můžu :-)

Užijte si krásný Provoněný den.

IMG_2315

Linda Mahelová

Milovnice vůní, bylin a zázraků každodennosti. Jsem nadšená bylinářka, aromaterapeutka, autorka e-booků 10 bylin k očistě vašeho těla a Bylinkového kalendáře. Více o mně najdete tady>>

Ráda s vámi sdílím bylinkové recepty v článcích na blogu a online programech, které jsem pro vás vytvořila. Těší mě, že programy pomohly už stovkám nadšených bylinkářů, kteří jimi v posledních letech prošli.

Učím vás vyrábět své bylinkové poklady - masti, tinktury, likéry, sirupy, octy, bylinné směsi a mnoho dalšího v online programu Vůně bylin. Inspirace, rituály, meditace a návody na výrobu bylinkových dobrot najdete v celoročním online kurzu Zahrada mysli. Hojivou sílu bylin a meditací poznáte v programu Zdravá žena, kterým vás budu krok za krokem provázet. Jak mít krásnou pleť, zdravé vlasy, žít bez vleklé únavy se naučíte v programu Očista těla kořeny.>>

Inspiruji druhé, aby skrze vztah k přírodě objevili vztah k sobě.

Komentáře