Udělejte si radost

Když se tak procházím přírodou, vzpomněla jsem si, že jsem měla období, kdy jsem všechno z přírody chtěla sbírat a sušit na čaje, vyrábět z bylin lektvary, vařit nejrůznější sirupy a pořád něco zpracovávat…

Viděla jsem, že to často nejde. VŠECHNO zpracovat a VŠECHNO nasbírat opravdu není možné. A pak mě napadlo, že jsem si to zapomínala užít. Tu krásu, barvy, vůně, radost z toho, co se právě teď venku děje a jak to na mě působí.

Zpomalit…

Jak nádherné je užít si třeba jen pomalou vědomou chůzi krajinou, bez očekávání, že něco zase seberu. Naladit se přitom na svůj dech. Nechat na sebe padat kapky deště a vnímat, co se uvnitř mě děje. Studí to?! Je to nepříjemné? Zastavím se na chvíli a dýchám. Ne, už nestudí, déšť je nádherný. Navíc potom ta slast, když se vrátím zpět domů do tepla.

Každá taková drobná radost, kterou uvnitř své duše vnímám, mě obohacuje. Zpomalení mi pomohlo uvidět to krásné a podstatné. Beze spěchu a shonu za tím vším, co bych potřebovala nasbírat, se mi lépe dýchá a žije. Dávám prostor tomu, co ke mně přichází a mám šanci vidět, že svět je kouzelné místo k životu.

Zpomalila jsem. Začala jsem chodit do přírody jen tak. Neměla jsem s sebou žádný košíček na bylinky, do kterého bych něco musela sbírat… Jsem vděčná za ten okamžik, protože teď cítím svobodu. Už nemusím nic trhat, vymýšlet po cestě, co z toho vznikne a spřádat v hlavě plány, co zase budu sbírat a zpracovávat příště.

Ulevilo se mé duši a zvolnila jsem tempo. Vnímám tu čistou radost z bytí, že jsem venku, procházím se a jsem. Nechala jsem za sebou po cestě spoustu nevytvořených sirupů na kašel, usušených směsí bylinek na lepší trávení i tinktur na pročištění organismu a další.

Včera jsem si pro radost natrhala kytici blatouchů. Dala jsem je do krásné konvice a prozářila jsem si den zlatou barvou. Objevila jsem radost, že nic nemusím, ale když chci, tak můžu.

Užijte si krásný Provoněný den.

Tagy:
Linda Mahelová

Milovnice vůní, bylin a zázraků každodennosti

Jsem nadšená bylinářka, aromaterapeutka, autorka e-booku Bylinkový kalendář.

Ráda s vámi sdílím bylinkové recepty v článcích na blogu a online kurzech, které jsem pro vás vytvořila. Těší mě, že kurzy pomohly už stovkám nadšených bylinkářů, kteří jimi v posledních letech prošli.

Přehled všech bylinkových kurzů najdete tady.

Více o mně najdete tady