Bylinkový měsíčník

Bylinky, vůně, očista těla, inspirace,..

Bylinky, vůně, očista těla, inspirace

Píšete mi řadu otázek týkajících se sběru, pěstování, ale i užívání bylinek na různé neduhy.

Vidím, že vás bylinky zajímají a mám z toho radost. Za tu dlouhou dobu, co se bylinkami zabývám, bych vám chtěla předat trochu jiný přístup. Naučte se vnímat své tělo a jeho potřeby. Očišťujte tělo bylinkami, dopřejte si je do salátů, vyrobte z nich vynikající octy.

Budete mít radost z toho, co pro sebe děláte a bylinky vám budou pomáhat. Když budete očišťovat své tělo, budete se cítit jako znovuzrození. A právě na jaře je k tomu vhodná doba

Nechte si začátkem každého měsíce zasílat na váš e-mail nový měsíčník pro daný měsíc. Stáhněte si níže měsíčník pro měsíc březen, duben, květen nebo červen.

Pokud budete chtít, budu vám zasílat i další čísla

Vítáme červen

Červen - začátek léta

V červnu se loučíme s jarem a vítáme s létem. Je to období, kdy můžeme pečovat o své trávení a tenké střevo. 

V dalším čísle Bylinkového měsíčníku se dozvíte jaké bylinky vám pomohou na podporu trávení, připomenete si sběr zelených ořechů na výrobu lahodné ořechovky s medem, nasbíráte si hojivou třezalku, růži, bylinky svatého Jana, ochutnáte medově vonící denivku,.. 

Přeji vám příjemné čtení a krásný červnový čas.

Vítáme květen

Květen – vrcholné jaro

Květen je období rozkvetlých luk, stromů. Přináší energii radosti - orgán měsíce května je srdce.

V dalším čísle Bylinkového měsíčníku se dozvíte složení čajové směsi při vysokém krevním tlaku, naučíte se připravovat bylinkové víno na podporu činnosti srdce, vyrobíte si tinkturu z hlohu,...

Začtěte se do dalšího čísla měsíčníku a užijte si překrásný měsíc plný rozkvetlých luk a vůní bylin. 

Vítáme duben

V dubnu už se příroda probudila. Vzduch je prosycen jarní vůní, při procházce vidíte pučící pupeny, které se nalévají mízou ze stromů, vykukují kopřivy, pampelišky, violka, česnáček, bršlice, česnek medvědí a další bylinky, které nám právě v tomto období nejvíce pomáhají s očistou našeho těla po dlouhé zimě.    

Přečtěte si další inspiraci, kterou jsem pro vás na jarní čas připravila. Věřím, že tu najdete impulsy především k očistě těla. Přeji vám krásný jarní čas.

Vítáme březen

Březen – příchod jara

Na začátku března se už téměř všichni těší na jaro. Vytahujeme z půdy očima malé zelené lístečky a chceme se dosytit zelenou barvou. K měsíci březnu je přiřazen žlučník. Orgán, který nám pomáhá trávit potravu i emoce, které jsou s jarem spojené. V měsíčníku získáte inspiraci o bylinkách a energii, která s jarem souvisí.

Začtěte se do měsíčníku a zjistěte, jaké bylinky vám s trávením a detoxikací těla po zimě pomohou. Užijte si čtení.

Chcete mi napsat vaše postřehy a nápady? Napište mi na e-mail: linda@lindamahelova.cz

Přeji vám krásný bylinkový rok.

Linda