Třetí adventní neděle

odpuštění, přijetí

Vítám vás u další inspirace.

Otevřete si dveře. Skrze odpuštění. 

Prožít odpuštění je zázrak. Je to jako uvolnit nánosy bahna v potoce. Čistá voda potom zase může volně proudit. Jakmile proud uvolníte, začne se vám dařit. Začnete cítit, že stagnace a zatuchlé vody jsou pryč a prožijete úlevu, pocit lehkosti a svobody vaší duše. Věnujete sami sobě výjimečný dar

Přijměte sami sebe.

Otevřete se tomu, kým právě jste.

Odpuštění, přijetí

V zimě příroda utichá. Rostliny odevzdaly svůj život zemi, stromy a keře svou sílu do kořenů. Přichází čas odpočinku. Pro nás lidské bytosti to může být čas rozjímání, meditace, příležitost navázat se svým nitrem intenzivnější kontakt. Uvidět své skryté kvality a najít čas na jejich kultivaci. 

V tichu zimy k nám možná přichází řada otázek. Vzpomínáme, co jsme mohli udělat lépe, co nám moc nešlo a co bychom chtěli zlepšit... V takových chvílích je dobře, když si své pocity napíšeme. Utřídíme si tak myšlenky a rozpoznáme své vlastní potřeby. Využijte toho času a věnujte si tento dárek - čas pro setkání se sebou. 
Vděčnost 

Když se díváte na to, co byste chtěli, přijměte také to, co právě máte.  Vděčnost za život, vztahy, pohled na zasněženou krajinu, sluneční svit, ale i déšť, který dodává zemi vláhu. Tím v sobě otevíráte cestu ke štěstí, radosti.

Rozhodněte se přijmout spokojenost

Náš vnitřní kritik je někdy neúprosný. Znáte to? Podsouvá nám, co jsme neudělali dobře a často na nás nenechá nit suchou, jak se říká... Ale vy můžete být spokojení hned, když se pro spokojenost rozhodnete. Nepotřebujete k tomu žádné vnější podněty. Vaše duše je od přírody nastavená na spokojenost a přijímání radosti. 

Odpusťte sobě a vydejte se na cestu za životem.

Když si představíte, co vás vede k tomu, že k někomu cítíte zlobu, bývá to většinou přesvědčení, že máte pravdu. A pravda je věc ošidná... Ve vašem blízkém okolí se denně pohybují desítky dalších lidí a každý má odlišné životní zkušenosti než jsou ty vaše. Každý vidíme život a pravdu jinak, i když nám se zdá tak jasná. Představte si, že ten, kdo vás rozčiluje, by měl stejný názor na věc a shodli byste se. Pokaždé. Ale možná byste nemohli zažít obohacení díky jinému názoru druhého člověka. Tím, že chcete mít pravdu za každou cenu, vzbuzujete rozjitřené emoce hněvu a bolesti. Ale této bolesti se můžete vzdát. Rozhodněte se sami.

Podívejte se odteď na tvrzení druhých s větší dávkou laskavosti. Otevřete v sobě dveře a nechte se obohatit tím, co cenného k vám skrze druhé proudí. Všímejte si toho, čím vás druzí inspirují, jakým novým pohledem se právě teď můžete podívat na svou situaci. Buďte otevření a užijte si novou cestu. 

Inspirace

Hojivá mast z pryskyřice
 
Pryskyřici můžete sbírat ze stromů po celý rok. Během teplých letních dní bude více vláčná a v zimě zase tužší. V aromaterapii jsou terpenové silice, které stromy a jejich pryskyřice obsahují, považovány za vynikající léčivo na dýchací systém. Stromové silice (jedlová, smrková, borovicová,..) v nás pomáhají otevírat moudrý vztah k sobě samým a druhým. Když jdete pryskyřici sbírat, naciťte se na své nitro a buďte při sběru ohleduplní. Strom se pryskyřicí chrání. 
 
Jak vyrobit mast z pryskyřice:
 • ve vodní lázni rozpusťte jeden díl včelího vosku, jeden díl pryskyřice a dva díly rostlinného oleje (může to být i macerát z měsíčku, heřmánku, třezalky, smrkových výhonů, atd.),
 • nechce na mírném plameni ohřívat zhruba 20 minut, 
 • potom mast nalijte do skleněných masťovek, 
 • když mast necháte chvíli vychladnout, můžete přidat i éterický olej z borovice, smrku, jedle nebo modřínu - na 100 ml masti stačí 10-15 kapek.

Mast používejte na ošetření oblasti plic například při zánětu průdušek, kašli, virózách, na posílení dýchacího systému v zimním období. 

Udělejte pro sebe:

Poznejte sami sebe.

Odpusťte sobě i druhým.

 • Buďte vděční.
  Vděčnost ve vás kultivuje životní pohodu a radost. Všímejte si, co krásného vás dnes potkalo.
 • Přijměte sami sebe.
  Rozhodněte se, že můžete být spokojení hned teď. Tím sebe přijímáte a zažíváte harmonii.
 • Mast z pryskyřice
  vám pomůže lépe dýchat a opustit nezdravou energii.
 • Odpusťte si.
  Přijmete lépe koloběh života, přírody, pocítíte svou vnitřní moudrost.

Naučte se přijímat a odpouštět

Vytvoříte zdravou rovnováhu ve svém životě, pocítíte radost, štěstí a harmonii. Rozpoznejte v názorech ostatních cennou zpětnou vazbu a uvolněte svůj životní proud. 

Napište mi, co jste objevili.

 Podělte se o své zážitky. Vyzkoušeli jste vyrobit hojivou mast z pryskyřice?  
Psát můžete na můj e-mail: linda@lindamahelova.cz
Děkuji, těším se na vaše zprávy. 

Linda

 1. Eva napsal:

  Lindo, moc zdravím a děkuji za recept. Určitě vyzkouším. O tom odpuštění a zlobě, …to jsem zrovna potřebovala si přečíst. pěkný den.

 2. Linda Mahelová napsal:

  Krásný den Evo, jsem ráda, že jste v inspiraci našla to, co potřebujete. A mast vyzkoušejte:) Krásně voní a určitě Vám udělá radost. Přeji Vám krásný adventní čas. Díky.

 3. Andrea napsal:

  Dobrý den, Lindo,
  Děkuji za hřejivá slova v chladných dnech. Někdy člověk cítí, že se něco děje, ale trvá mu to pojmenovat. Dostala jsem vašimi řádky pěkný kopanec. Nejvíc užitečný a v pravou chvíli. Děkuji Hezký advent, andrea

  • Linda Mahelová napsal:

   Hezký den Andreo,
   děkuji Vám za otevřenost a věřím, že onen kopanec byl vlastně laskavý. Cítím, že ano. Jsem ráda za Vás a myslím, že si teď můžete dopřát odpuštění a rozproudit v sobě sílu, která byla možná uvězněna… Podaří se Vám to, máte to ve svých rukou. Přeji Vám vše dobré.

 4. Iveta napsal:

  Dobrý den, Lindo. Nejsem ani zdaleka tak vědoma, jako Vy.Kdyz jsem unavená, chovám se většinou tak, jak se chovat nechci. A mnohdy mám pocit, že to nejsem já, kdo se tak chova. Treba odlišný názor mne v takové chvíli popouzi. Všechno co píšete, je moudré a já mám z Vašich textu opravdu příjemný pocit upřímnosti. Ale takto to nedokážu prakticky použít. Zkusím si Vaše inspirace vytisknout a možná z nich vytáhnout pár pro mne důležitých bodu, vet- možná mi pomůže si vyčlenit ráno půl hodiny a soustředit se třeba na to, za co jsem vděčná, nebo jen na to, že prostě chci dnešní den prožít radostně a vedome, nebo si každý večer uvědomit, JAK jsem prožila dnešní den.Zda se mi škoda Vaší inspiraci nevyužit, ale jenom přečtení mne sice pohladilo, ale vím, že za dva dny už nebudu vědět, co v nich bylo. Jestli se mi podaří najít způsob, jak Vaší inspiraci skutečně prakticky vyuzit, nejenom se na chvíli pomazlit s krásným větama, dám Vám vědět.Pokud to opět zazdím, děkuji aspoň za velmi příjemné počtení a fakt dobre a použitelné recepty. Srdečně Vás zdravím.

  • Linda Mahelová napsal:

   Zdravím Vás, Iveto. Myslím, že víte kudy se máte vydat, aby Vám inspirace prakticky k něčemu byly. Tím, že jste sepsala, co konkrétně uděláte. To může být první důležitý krok. Pokud se chováte tak, jak se Vám nelíbí, když jste unavená, vnímejte včas potřebu odpočinku. Dopřejte si procházku, krátkou meditaci, masáž nohou,.. cokoli, co Vám pomáhá, aby Vám bylo zase hezky. Ať se Vám daří a také Vás srdečně zdravím.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.