Druhá adventní neděle

odevzdání, očista

Srdečně vás zdravím u další inspirace.

Co budete prožívat zítra?

Zastavení. Vaše vlastní priority. To byla inspirace první části. Dokázali jste se podívat na to, co je pro vás opravdu důležité? A vnímáte, jak se vám už za tak krátký čas lépe utřídily myšlenky?

Často nás takové vědomé zastavení posune do minulosti nebo budoucnosti. Začneme se skoro automaticky ohlížet na to, co jsme mohli udělat lépe. Případně můžeme pociťovat obavy z toho, co bude dál... Bývá to tak, když začneme čistit svou hlavu. A o tom je další inspirace. Pojďte se na to podívat. 

Každý okamžik se mohou dít krásné věci.

Jen je uvidět...

Odevzdání, očista

Když se opět podíváme ven do přírody, uvidíme, jak je její konání moudré a dokonalé. Padající listy na zemi zetlí, promění se v životadárnou organickou hmotu pro další úrodu. Život je neustálý koloběh. Příroda koná v přítomném čase. Neexistuje pro ni minulost ani budoucnost. Jen to stálé TEĎ.

Pro nás lidské bytosti je téměř nemožné, abychom uměli žít pouze přítomností.
Hlavou nám dennodenně probíhá desetitisíce myšlenek, které nás vracejí do minulosti nebo obracejí k budoucnosti. A tak si přehráváme své dávné vzpomínky, které jsou už pryč, a se kterými stejně nic nemůžeme dělat. Nebo si v hlavě vytváříme scénáře, co strašného by se v budoucnu mohlo stát.  A tak to jde většinou pořád dokola a přítomný okamžik nikde...
 
Vy sami jste zodpovědní 
To, co vás trápí, není problémem někoho tam venku. Není to věc těch lidí, kteří s tím zdánlivě mají co do činění. Je to váš pohled, který je zatěžující. A ten se můžete naučit změnit. Možná byste mohli namítnout, že obavy o budoucnost cítíte oprávněně. A minulost je pro vás taky zatěžující, protože se stalo to a to...
Některé vzpomínky jsou krásné a naplňují vás radostí, z jiných se můžete cítit zničení. 
Čas plyne a zaseknete-li se někde v dávné minulosti, nežijete to, co vám přináší přítomnost. Ale uvědomte si, jak se cítíte právě teď? Jaké bylo vaše ráno? 

Krásný den si můžete udělat nějakým malým ranním rituálem. Převezměte sami zodpovědnost a všimněte si, jak snadněji vám půjde očistit svou mysl od nánosů nepříjemné minulosti a obav z budoucnosti. Sami jste tvůrci. 

Inspirace pro vás

Obraťte se do svého nitra. Po čem toužíte? Asi to nejspíše bude harmonie, radost a spokojenost. Zavřete si na chvíli oči a představte si, jak vypadá ten pocit. Kde v těle ho vnímáte, jaký obraz k vám přichází, když se nacítíte na spokojenost? Jaké vidíte barvy? Teď do této barvy můžete "vstoupit" ve své mysli. Nechce celou svou bytost obklopit tímto světlem, barvou. Zhluboka klidně dýchejte a prožijte si svou harmonii, radost a spokojenost uvnitř svého já. Zůstaňte tak dlouho, jak budete potřebovat. A potom v duchu poděkujte sami sobě a také inteligenci, která vše oživuje. 

Inspirace

Provoňte svůj prostor 
 
Vím, že mnozí milujete vůně, proto mám pro vás inspiraci na voňavý sprej. Můžete ho darovat i svým blízkým. Určitě jim uděláte radost a sobě také. Voní hřebíčkem, badyánem, skořicí, kardamomem, vanilkou a pomerančem.
Jak na to:
 • do skleněné zavařovačky dejte hřebíček, skořici, badyán, vanilku, kardamom (nebo jen takové koření, které máte rádi a voní vám); čím více koření použijete, tím bude vůně intenzivnější,
 • koření zalijte vodkou nebo lihem a nechte macerovat týden až dva,
 • potom přeceďte a přidejte ještě pár kapek éterického oleje z pomeranče, limetky nebo citronu (sprej můžete připravit i bez éterických olejů, ale citrusové silice velmi dobře pomáhají očistit mysl),
 • přelijte do skleněné nádobky na sprej. 

Tenhle voňavý sprej používám na provonění místnosti, ale i šatů, povlečení, v autě. Občas mám chuť provonět i své vlasy a cítím potom tu příjemnou vůni vánočního koření.  

Udělejte pro sebe:

Vnímejte krásu přítomnosti.

Očistěte a odevzdejte.

 • Minulost ani budoucnost není.
  Je pouze teď. Jak prožijete přítomný okamžik je na vás.
 • Odevzdejte, co už nepotřebujete.
  Najděte v sobě odvahu a vystupte ze zajetých kolejí vaší mysli, probuďte v sobě láskyplnost.
 • Vyrobte si voňavý sprej
  Provoňte s ním místnost, vaše oblečení nebo polštář, na kterém spíte.
 • Vnímejte svůj příjemný pocit.
  A nechte ho rozproudit do celé své bytosti skrze barvy, pocity a obraz.

Pozvěte kouzlo inspirace, která k vám přichází

a nechte se ještě častěji inspirovat moudrostí přírody. Tam je všechno dokonalé už teď. Příroda nepotřebuje vylepšit, zdokonalit. Ona taková už je. Příroda nebojuje proti zimě, mrazu,... Její přirozené mechanismy umí přijímat vše, co se právě děje. My lidé máme tutéž možnost. 

Napište mi, co jste objevili.

 Podělte se o své zážitky. Napadlo vás něco, co jste předtím neviděli? 
Psát můžete na můj e-mail: linda@lindamahelova.cz
Děkuji, těším se na vaše zprávy. 

Linda

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.